HIRDETMÉNY A 2024/2025. NEVELÉSI ÉV  ÓVODAI BEIRATKOZÁS RENDJÉRŐL

Füle Község Önkormányzata fenntartásában működő Fülemüle Óvoda beiratkozási rendjét a 2024/25. nevelési évre az alábbiak szerint határozza meg:
2024. április 23.  6:30 - 16:30 óra között, és
2024. április 24.  6:30 - 16:30 óra között.
Gyerekek ülnek a fűben
A beiratkozás helye:
8157 Füle, Széchenyi u. 59.

Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. A szülő kötelessége, hogy biztosítsa gyermeke óvodai nevelésben való részvételét, így köteles beíratni gyermekét a hirdetményben meghatározott időpontban.
A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt.

Felvehető:
-aki a harmadik életévét betöltötte, vagy
-a felvételtől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy a településen lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező három éves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.

Az óvodai nevelési év szeptember 1-től a következő év augusztus 31-éig tart.

A gyermek óvodai beíratásához szükséges közokiratok, dokumentumok:
-a gyermek születési anyakönyvi kivonata
– a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatóság igazolvány (a gyermek lakcímkártyája)
– a gyermek TAJ kártyája
– a szülő személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványa
–  gyermek esetleges betegségeit igazoló dokumentumok,
– amennyiben gyermekük szakértői véleménnyel rendelkezik a sajátos nevelési igényről
– szakvélemény, beilleszkedési-tanulási-magatartási zavar megállapításáról szóló szakvélemény,
– az étkezési térítési díj megállapításához a gyermekvédelmi kedvezményről, tartós betegségről,
– 3 vagy több gyermek nevelése esetén családi pótlék folyósításáról szóló igazolások.

Értesítés a döntésről
Az óvoda vezetője az óvodai felvételi, átvételi kérelemnek helyt adó döntését írásban, a kérelem elutasítására vonatkozó döntését határozati formában közli a szülővel. Az óvodai felvételi, átvételi kérelem elbírálásáról, a döntést megalapozó indokolással, a fellebbezésre vonatkozó tájékoztatással értesíti a szülőt. Az óvodai felvétel tárgyában meghozott döntés közlésének határnapja 2024. május 24.
Az óvodai nevelésben való részvételre kötelezett gyermek átvétele esetén az óvoda vezetője a döntésről értesíti az előző óvoda vezetőjét.
A szülő, amennyiben azt az óvodai beiratkozás napján – az elektronikus elérhetőségének megadásával – kérte, elektronikus úton értesítést kap arról, hogy a gyermeke óvodai felvételt nyert vagy felvétele elutasításra került.

További felvilágosításért az intézmény vezetőjéhez, Hársádi Júlia (Füle, Széchenyi u. 59. tel.: 06-22/365-119, E-mail-cím: fulemule59@gmail.com) szíveskedjenek fordulni.

Füle, 2024. 03. 08.